Technologia

Od innowacyjnych soczewek aż do postępowego zaopatrywania w energie elektryczna – niestrudzenie pracujemy nad tym, aby dalej rozwijać nasza technologiczną przewagę. W ten sposób posiadamy już ponad 100 patentów. I na pewno będziemy mieli następne 100.

Advanced Focus System (AFS)

Galileusz obiecywał moc soczewki, Newton moc reflektora. A my –połączyliśmy po prostu obie technologie –i zrobiliśmy to tak doskonale jak nikt nigdy przedtem. Rezultat: nasz opatentowany Advanced Focus System (AFS), który umożliwia płynne przejście od jednorodnego światła bliskiego do mocno zogniskowanego światła odległego. Przy czym AFS posiada taka wydajność, która zadziwia nawet ekspertów.

Advanced Focus System
ledlenser advanced-focus system

Smart Light Technology

Innowacja sprawia, ze Ledlenser staje się Twoim osobistym narzędziem: Poprzez mikrokontroler programujesz różnymi kombinacjami przycisków i przełączników Twój indywidualny zakres funkcji. W ten sposób masz zawsze pod reką optymalną funkcje oświetlenia

Smart Light Technology
ledlenser smart light technology

Rapid Focus

Podczas ogniskowania i rozogniskowania latarki kieszonkowej lub czołowej nasza soczewka reflektora porusza się w kierunku diody LED. Aby proces ten dla użytkownika odbywał sie jak najszybciej i jak najbardziej ergonomicznie, zaprojektowalismy Rapid Focus: mechanika jednouchwytowa, przy pomocy której mozna błyskawicznie dopasować stożek swiatła.

Rapid Focus
ledlenser radid focus

X-Lens Technology

Technologia ta jest poszerzeniem Advanced Focus Systems (AFS). Łączy ze soba prawie nieograniczoną ilość soczewek reflektora i synchronizuje ich pojedyncze wiązki światła w jeden idealny strumien. Rezultatem jest bardzo homogeniczne sztuczne oświetlenie w trybie nieogniskowania oraz nasze do tej pory najostrzej zogniskowane długie świtało.

X-lens Technology
ledlenser x-lense technology

Safety Ytrion Cell

Tą technologie akumulatorową można znaleźć przeważnie w pojazdach elektrycznych. Jednak jest ona idealna również dla Ledlenser. Ogniwo Safety Ytrion Cell jest znacznie lżejsze od akumulatora niklowo-metalowo-wodorkowego i ładuje się do pieciu razy szybciej od litowo-jonowego. Równoczesnie oferuje ponad 3 000 cykli ładowania przy prawie zerowej utracie pojemności dzięki „Memory Effekt“.

Safety ytrion cell
ledlenser safety ytrion cell

Floating Charge System

Przy tym systemie ładowania akumulatora nasi inżynierowie przywiazali wagę do łatwej obsługi. Umożliwia to magnetyczny łacznik pomiędzy lampą a ładowarką. Tym samym Twoja latarka Ledlenser jest bezpośrednio zadokowana do stacji, akumulator pozostaje w obudowie a latarka zawsze pod ręką. Dzięki inteligentnej technice ładowania jest to przyjazne dla środowiska również przy ciągłym magazynowaniu. Do tego wygląda spektakularnie.

Floating Charge System
Ledlenser Floating Charge System

Wide Beam

Nasz format szerokiego pasma swiatła uwzględnia to, że ludzkie pole widzenia wynosi ok. 180 stopni w poziomie i około 130 stopni w pionie. Owalny kształt latarki i technologia Wide Beam dbają przy tym o podwójne bezpieczenstwo: Widzisz nie tylko więcej, ale jesteś dodatkowo widoczny pod każdym kątem

Wide Beam
ledlenser wide beam

Optisense Technology

Czy jest mrocznie, cieniście, pochmurno lub ciemno: Dzieki Optisense Technology Twoja latarka Ledlenser automatycznie dopasowuje się do istniejących warunków świetlnych. Innowacyjny sciemniacz reguluje przy tym jasność w zależności od odbijającego się oświetlenia od otoczenia i zapobiega uciążliwemu efektowi oślepienia.

Optisense Technology
Ledlenser Optisense Technology

Temperature Control

Ciężka praca studzi nasze latarki: latarka Ledlenser nigdy nie stanie się za gorąca, nieważne jak bardzo ja obciążasz. Chroni Cię to przed oparzeniami a diodę LED przed przegrzaniem.

Temperature Control
Ledlenser Temperature Control

Emergency Light

Aplikacja ta przekształca Twoją latarkę w oświetlenie awaryjne: Gdy zabraknie prądu a latarka Ledlenser podłączona jest do ładowania, to włacza się ona automatycznie. Tym samym latarka pomaga Ci w orientacji i na przykład w znalezieniu skrzynki z bezpiecznikami.

Emergency Light
Ledlenser Emergency Light

Tryby Świecenia