Nocna jazda rowerem – night biking

Coraz większą popularnością cieszą się nocne przejażdżki rowerem, są to zarówno przejazdy szosowe jak i MTB po lesie.
Szczególnie ta druga przysparza duży dreszczyk emocji, ciemne ścieżki rowerowe w lesie robią wrażenie. My proponujemy rowerzystą latarki czołowe. Czemu ?

O czym należy pamiętać przed jazdą ?

Na pewno warto zadbać o dobre oświetlenie, lepsza widoczność równa się większe bezpieczeństwo. Standardowy zestaw oświetlenia rowerowego może nie wystarczyć podczas szybkiego pokonywania zakrętów w lesie. Więc w co się wyposażyć ?

Zależy, jeżeli zamierzamy jeździć tylko rekreacyjnie po mieście wśród nie do końca oświetlonych ulic i parków wystarczą nam latarki czołowe o mocy świecenia do 400 lm. Fajnie sprawdzi się tutaj Latarka Ledlenser MH5 czołowa, która jest bardzo lekka ma regulowaną moc od 20 lm do 400 lm, a więc jeżeli potrzebujemy zwiększamy moc, a kiedy jedziemy w miejskim świetle zmniejszamy moc i nie oślepiamy nikogo, zasięg tej latarki jest całkiem spory od 40 m aż do 180 m, posiada klasę odporności IP54, a więc deszcz jeżeli nas zaskoczy nie będzie problemu. Posiada zasilanie akumulatorowe ale w razie potrzeby śmiało możemy zastosować zamiennie baterie, i jest w całkiem fajnej cenie.

Nieco inaczej wygląda sprawa nocnej jazdy MTB po lesie, tutaj naprawdę potrzebujemy mocnego światła. Wystarczy sobie tylko wyobrazić połączenie prędkości wystających korzeni, ostre zakręty,  gałęzie a czasem nawet zwierzęta jak łatwo możemy wyrządzić sobie krzywdę. Z pomocą przychodzi Latarka Ledlenser MH11 czołowa, nie jest to może tania. Ale czy da się wycenić nasze bezpieczeństwo – tutaj nie ma kompromisów. Latarka MH11 daje moc, aż 1000 lm w trybie Boost, i zasięg światła 320 m. Dodatkowo latarka posiada system bluetooth aby za pomocą smartfona ustawić wszystkie potrzebne parametry, ponad to jest wyposażona w system Optisense Technology – automatyczne dostosowanie siły światła do oświetlanej powierzchni. Zasilana jest za pomocą akumulatora, który ładujemy za pomocą kabla magnetycznego – bardzo wygodnie. Wiemy jednak, że nie każdy pozwoli sobie na taki zakup.

Wtedy możemy, zdecydować się na bardzo lekką ale nadal mocną i bardzo uniwersalną  Latarka Ledlenser H8R, stanowi bardzo fajny kompromis. Cena i możliwości. Latarka czołowa H8R wyposażona jest seryjnie w tylne czerwone światło, a więc zakup jednej latarki daje nam dwa oświetlenia. Latarka ledlenser H8R daje nam moc, od 10 lm aż do 600 lm i zasięg światła od 20m do ponad 150 m. Posiada zasilanie akumulatorowe, które starcza w zależności od trybu pracy od 10 do 120 h. Latarka posiada możliwość szybkiego ładowania poprzez port USB 3,0. Teraz w zestawie sprzedawana jest z powerbankiem, co jeszcze sprawia ofertę atrakcyjniejszą.

Czemu latarki czołowe na rower ?

Wielu kolarzy – nigth riderów, dla których nocna jazda rowerem to nie pierwszyzna, wybiera właśnie latarki czołowe. Dzięki nim widać wszystko, na co się spojrzy, co jest niezwykle przydatne na bardzo zacienionych trasach. Dodatkowym atutem w czasie jakiejś awarii, snop światła mamy zawsze ze sobą, nawet jak zejdziemy z roweru, a dodatkowo mamy wolne ręce aby móc dokonać szybkiej naprawy. Nie trzeba, nikogo prosić aby nam przyświecił czy też szukać jakiegoś innego sposobu na zamontowanie lampki aby sobie przyświecić w potrzebne miejsce.

Nigth biking – wydarzenie

W niektórych miastach organizowane są, właśnie nocne maratony rowerowe. Coraz częściej również w media społecznościowe łączą fanów nocnej jazdy, która czasami trwa, aż do rana.  Nawet znane trasy wyglądają zupełnie inaczej nocą. Życzymy udanych przejażdżek, wybierając latarkę czołową ledlenser o oświetlenie nie będziesz się musiał martwić.